STOWARZYSZENIE ELEKTRYKÓW POLSKICH ODDZIAŁ KALISKI

 

Oddział Kaliski SEP wspólnie z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa w Poznaniu zorganizował w dniu 28 czerwca 2017 r. seminarium szkoleniowe nt.

 

„Zastosowanie aparatów i urządzeń zabezpieczających stosowanych w sieciach przemysłowych z wykorzystaniem wyrobów firmy Eaton Electric Spółka z o. o.”

 

 

 


Fot. 1 Powitanie uczestników spotkania przez Prezesa Kol. Zenona Zgardę

 

 

 

Seminarium szkoleniowe poprowadzili przedstawiciele firmy EATON ELECTRIC Sp. z o. o.:

  • Marcin Gałach – Project Manager.
  • Marek Gackowski – Starszy specjalista ds. Automatyki i Napędów.
  • Mariusz Amroży – Specjalista ds. Automatyki.

 


Fot. 2 Marcin Gałach – Project Manager

 

 

 


Fot. 3 Marek Gackowski – Starszy specjalista ds. Automatyki i Napędów

 

 

 


Fot. 4 Mariusz Amroży – Specjalista ds. Automatyki

 

 

Uczestnicy seminarium zostali zapoznani z zagadnieniami związanymi z doborem układów napędowych, z istotą diagnostyki w układach elektrycznych i jej realizacją w oparciu o Smart Wire - DT firmy Eaton oraz z komputerami przemysłowymi XP 500 i nowoczesnymi systemami wizualizacji procesów z zastosowaniem paneli operatorskich serii XV 300 oraz środowiska Galileo firmy Eaton. Ponadto uczestnicy zostali zapoznani z wyłącznikami mocy, selektywności, dobezpieczaniem oraz wprowadzeniem nastaw.

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 


 

 

 

W spotkaniu uczestniczyli członkowie SEP-u, Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu, tj.: projektanci, wykonawcy, inspektorzy nadzoru, kierownicy budów, pracownicy z eksploatacji energetyki zawodowej oraz młodzi adepci zawodu inżyniera elektryka, zatrudnieni w firmach z południowej wielkopolski (Kalisz, Ostrów, Kępno, Jarocin, Konin, Turek).

 


 

 

 

Uczestnicy z dużym zainteresowaniem i aktywnością wysłuchali wykładu, z uznaniem odnieśli się do sposobu przekazania treści merytorycznych oraz nawiązania bezpośredniego kontaktu ze słuchaczami podczas wykładu jak i w trakcie przerw.

 


 

 

 


 

 

 

W trakcie przerwy bardzo obszernego wykładu nie zabrakło gorących dyskusji. W trakcie tych rozmów uczestnicy seminarium posiłkowali się kawą lub herbatą przegryzając słodkimi przysmakami