STOWARZYSZENIE ELEKTRYKÓW POLSKICH ODDZIAŁ KALISKI
Oddział Kaliski SEP wspólnie z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa w Poznaniu zorganizował w dniu 7 maja 2015 r. seminarium szkoleniowe nt. „Modernizacja starych instalacji elektrycznych w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej” oraz „Eksploatacja elektronarzędzi w aspekcie obowiązujących przepisów i wymagań technicznych związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy”. Wykładowcą był - inż. Stanisław Walczak - absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywał w zakładach pracy na terenie Katowic pracując na stanowiskach Głównego Specjalisty ds. energetycznych. Ponadto ukończył szereg szkoleń i kursów nabywając uprawnienia z dziedziny energetycznej.
Fot. 1 Powitanie uczestników spotkania przez Prezesa Kol. Zenona Zgardę
Fot. 2 Seminarium szkoleniowe - inż. Stanisław Walczak
W przypadku „Modernizacji starych instalacji elektrycznych w budownictwie mieszkanio- wym i użyteczności publicznej” omówił obowiązujące normy i przepisy w tym zakresie, wymagane przeglądy i pomiary oraz zalecaną diagnostykę podczas kontroli obiektów budowlanych. Omówił przygotowanie do realizacji inwestycji związanych z modernizacją i remontem instalacji elektrycznych oraz wymagania występujące przy przebudowie i modernizacji, odbiór instalacji elektrycznych po wykonanej modernizacji lub remontach oraz kontrolę i pomiary w trakcie dalszej eksploatacji.
W przypadku elektronarzędzi omówił obowiązujące przepisy, badania i pomiary kontrolne w trakcie ich eksploatacji.
Uczestnikami wykładu byli członkowie SEP-u, Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu, tj.: projektanci, inspektorzy nadzoru, kierownicy budów, pracownicy z eksploatacji energetyki zawodowej oraz młodzi adepci zawodu inżyniera elektryka, zatrudnieni w firmach z południowej wielkopolski (Kalisz, Ostrów, Kępno, Jarocin).
Fot. 3 Uczestnicy seminarium
Uczestnicy z dużym zainteresowaniem i aktywnością wysłuchali wykładu, z uznaniem odnieśli się do sposobu przekazania treści merytorycznych oraz nawiązania bezpośredniego kontaktu ze słuchaczami podczas wykładu jak i w trakcie przerw. W trakcie rozmów uczestnicy seminarium posiłkowali się kawą lub herbatą przegryzając słodkimi przysmakami.