STOWARZYSZENIE ELEKTRYKÓW POLSKICH ODDZIAŁ KALISKI

 

Oddział Kaliski SEP wspólnie z Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa w Poznaniu zorganizował w dniu 29 marca 2019 r. seminarium szkoleniowe nt.

 

„Nowoczesne rozwiązania oświetlenia ulicznego i drogowego”

 

 

 

Seminarium odbyło się w Nowych Skalmierzycach, Hotel Restauracja LAZUR, ul. Kaliska 42.

 

ZAKRES TEMATYCZNY SZKOLENIA

  • • Informacja Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe o nowych wytycznych projektowania oświetlenia.
  • • Przyszłościowe rozwiązania w oświetleniu ulicznym i drogowym. Wyzwania w serwisowaniu opraw ulicznych w technologii LED.
  • • Smart City-rola oświetlenia w nowoczesnych miastach.
  • • Nowoczesne systemy zarządzania oświetleniem oraz kompensacja mocy biernej.

 

 

Informację o nowych wytycznych projektowania oświetlenia. w sposób profesjonalny przekazał Jakub Krzywda - Dyrektor ds. Technicznych Spółki Oświetlenie i Drogowe w Kaliszu.

 

 


Fot. 1 Powitanie uczestników spotkania przez Prezesa Kol. Karola Strojwąsa

 

 

Przedstawiciele firmy Philips, a raczej Signify (ponieważ firma Philips zmieniła nazwę) Piotr Nowiński i Paweł Kutro przedstawili przyszłościowe rozwiązania w oświetleniu ulicznym i drogowym. oraz wyzwania w serwisowaniu opraw ulicznych w technologii LED.

 

 

 

 

Smart City - rola oświetlenia w nowoczesnych miastach została omówiona przez przedstawicieli firmy Schreder, Dawid Wożniak i Dominik Gajewski. Natomiast nowoczesne systemy zarządzania oświetleniem oraz kompensację mocy biernej omówił przedstawiciel firmy Rabbit.

 

 

 

 

Z uwagi na temat dotyczący oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego (ulicznego i drogowego) w seminarium uczestniczyli przedstawiciele samorządów oraz pracownicy Spółki Oświetlenie Uliczne i Drogowe.

 

 

 

 

Ponadto uczestnikami seminarium byli członkowie SEP-u, Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu, tj.: projektanci, wykonawcy, inspektorzy nadzoru, kierownicy budów, pracownicy z eksploatacji energetyki zawodowej oraz młodzi adepci zawodu inżyniera elektryka, zatrudnieni w firmach z południowej wielkopolski (Kalisz, Ostrów, Kępno).

 

 

 

 

Uczestnicy z dużym zainteresowaniem i aktywnością wysłuchali wykładu, z uznaniem odnieśli się do sposobu przekazania treści merytorycznych oraz nawiązania bezpośredniego kontaktu ze słuchaczami podczas wykładu jak i w trakcie przerw.

 

 

 

 

W trakcie przerwy bardzo obszernego wykładu nie zabrakło gorących dyskusji. W trakcie tych rozmów uczestnicy seminarium posiłkowali się kawą lub herbatą przegryzając słodkimi przysmakami.